Na tej stronie zamieszczam linki do ciekawych skryptów i narzędzi, które mogą się Wam przydać. Robię to ponieważ są one naprawdę godne uwagi, a niestety z braku czasu nie mam możliwości opisywania ich bardziej szczegółowo na blogu. Kolejność przypadkowa. :)

Adaptive Images »

Narzędzie dostosowujące rozmiar obrazów (również wagę) do rozdzielczości urządzenia. Bardzo przydatne w projektach wykorzystujących responsive web design.

Zestaw RSSów Paula Irisha (259 sztuk) »

Potężny zestaw 259 rss z całej sieci. Pewnie ciężko to przeglądać co rano przy kawie, bo trochę tego jest, jednak warto śledzić i czasem zaglądać, jeśli chce się być na bieżąco.

Mój zestaw RSSów (32 sztuki) »

A List Apart, Smashing Magazine, HTML5 Doctor, Ferrante i inne. Wszystko w jednym miejscu.

Supersized »

Skrypt do tworzenia galerii w tle. Jeśli planujesz zrobić stronę, na której tłem będzie galeria zdjęć zmieniająca swoje rozmiary w zależności od wielkości okna przeglądarki, to ten skrypt jest dla Ciebie.

CSS Maker »

Zaokrąglone rogi, cienie, gradienty – szybko i bezboleśnie. What you see is what you get – wystarczy tylko ustawić pożądane parametry i skopiować wygenerowany kod.

LavaLamp »

Fajne, animowane menu bez Flasha? Czemu nie. Ten skrypt Ci to umożliwi. Może nie są to jakieś wymyślne animacje, że menu wyjeżdża z góry, zatacza trzy koła, błyska osiem razy i śpiewa sonatę, ale na pewno uatrakcyjni Twoją stronę. ;)

CSS Pie »

Któż z nas nie marzył o tym, żeby IE wreszcie zrozumiał, co to border-radius? Ten skrypt służy właśnie do tego – może nie zamieni Twojego Explorera w Firefoxa, ale pozwoli wykorzystać niektóre smaczki CSS3.

Google Web Fonts »

Potrzebna nietypowy font na stronie? Google pomoże. Wybierz fonta, podłącz arkusz stylów i używaj do woli wymyślnych literek na swojej stronie. Opcjonalnie możesz użyć Cufona.

jQuery Cycle Plugin »

Wtyczka jQuery do tworzenia ruchomej galerii na stronie. Taki rotator zdjęć – dużo opcji, dużo fajnych efektów, bardzo popularna.

Nivo Slider »

Kolejny slider do zdjęć – również bardzo elegancki z mnóstwem opcji i efektów.

ColorBox »

Konkurencja dla Fancyboxa – bardzo obiecująca moim zdaniem, choć szczerze przyznam, że nie miałem okazji przetestować.