Domyślna ikona wpisu

Tych, którzy zetknęli się z tematem Responsive Web Design i wyznają filozofię mobile first z pewnością zainteresuje bardzo ciekawe narzędzie, jakim jest Adaptive Images.

Generator chmury tagów

10 listopada 2011
tags

Ostatnio szukałem czegoś, co wygeneruje mi przykładową chmurę tagów do projektu strony. Nie chodziło mi o html, ale o plik graficzny. Niestety niczego nie znalazłem, więc postanowiłem sam zrobić coś takiego.

Komentarze są wyłączone więcej »
ie

Dziś wielki dzień – w czeluściach internetu odkryłem coś, czego poszukiwałem od dawna. Co to takiego? Firebug pod Internet Explorera. Dlaczego jest mi on potrzebny? Ponieważ elegancko współpracuje z IE Testerem, a to oznacza, że bardzo szybko i bardzo łatwo możemy sprawdzić, co jest nie tak z naszą stroną (a raczej co się w nie kIEpskiemu nie podoba).

ietester

Kto pamięta wpis o Cross-Browsingu, pamięta też, że problemem zawsze było testowanie strony pod różnymi wersjami kIEpskiego. Przedstawiam narzędzie, które ten problem rozwiązuje całkowicie.

reset

Prawdziwą zmorą każdego frontend developera jest tzw. cross-browsing, czyli testowanie kompatybilności stron, aplikacji internetowej, struktur HTML czy skryptów wykonywanych po stronie użytkownika w różnych przeglądarkach. Naturalnie problemy z kompatybilnością, co trzeba zaznaczyć, dotyczą głównie przeglądarki ze stajni Microsoftu, czyli Internet Explorera, dobrze jest jednak mieć świadomość tego, że nawet różne wersje tej samej przeglądarki (niekoniecznie IE) mogą niekiedy różnie interpretować kod. Jak temu zaradzić? Testować na rożnych przeglądarkach. Z głową.