Domyślna ikona wpisu

Dzisiaj natrafiłem na artykuł (english) na stronie 24 Ways na tyle genialny, ze postanowiłem stworzyć osobny wpis tylko po to, żeby podzielić się linkiem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, czy szybciej działa $('#id'), $('.class') czy $(':hidden'), albo dlaczego warto delegować zdarzenia przy użyciu on() i jak to robić wydajnie dla wielu elementów, to polecam ten artykuł.

RGB, HSV i HEX

24 listopada 2011
js

Jeśli potrzebujesz zamienić wartość RGB na HSV lub odwrotne albo potrzebny Ci heksagonalny zapis koloru podanego w RGB i nie wiesz jak to zrobić, to w tym poście znajdziesz kilka funkcji, które Ci w tym pomogą.

Komentarze są wyłączone więcej »
fancybox

Kto używa Fancyboxa ten na pewno zdążył się już zetknąć z problemem niemiłosiernej zamuły w Internet Explorerze. Ja się zetknął i przyznam, że na początku nie wiedziałem, o co chodzi. A chodzi o arkusz stylów i zastosowany w nim filtr ze stajni Microsoftu – AlphaImageLoader.

Domyślna ikona wpisu

Czasami projekt strony zakłada ograniczenie obszaru, na którym będzie wyświetlała się treść. Najczęściej wynika to ze względów estetycznych, ale co zrobić, gdy nagle okazuje się, że treści jest tyle, że z całą pewnością wyjdzie poza zakładany obszar? Oczywiście użyć overflow:auto. A co zrobić, żeby zamiast brzydkiego, domyślnego scrollbara pojawił się ładny i elegancki scrollbar? Użyć jScrollPane.

Domyślna ikona wpisu

Dość często spotykam się z opinią, że justowanie tekstu na stronach ma negatywny wpływa na ich czytelność. Ponieważ przeglądarki nie potrafią sylabizować, wyjustowany tekst na stronie pełen jest nieregularnych odstępów, które po pierwsze nie wyglądają, po drugie -obniżają tzw. readability. Jestem wielkim zwolennikiem justowania. Uważam, że poszarpany tekst niszczy kompozycję. Uroniłem już parę łez nad projektami zniszczonymi (moim zdaniem) przez tekst równany do lewej, dlatego kiedy odkryłem Hyphenatora, mojej radości nie było końca. Ten wpis poświęcony jest właśnie geniuszowi tego niewielkiego skryptu JS, który na zawsze zmieni oblicze justowania.

Komentarze są wyłączone więcej »
1 2