Na oficjalnym blogu MS poświęconemu Internet Explorerowi pojawiła się bardzo ciekawa informacja. Od stycznia 2012 roku Microsoft planuje włączyć automatyczną aktualizację Internet Explorera dla użytkowników Windows XP, Vista oraz 7.

To bardzo dobra wiadomość. Do tej pory system pytał użytkowników o zgodę na pobranie i instalację najnowszej wersji Internet Explorera. Od 2012 roku ma się to zmienić – użytkownicy z włączoną opcją automatycznych aktualizacji via Windows Update mogą powoli żegnać się ze starą wersji Explorera. Na razie rzecz dotyczy wyłącznie Australii i Brazylii, można jednak przyjąć, że już wkrótce będzie to standardowa procedura. Oczywiście nie ma co popadać w euforię – myślę, że spora liczba osób ma wyłączone automatyczne aktualizacje. Niemniej to wciąż radosna nowina, bo powolna agonia starszych wersji IE zostanie niechybnie przyśpieszona.

W komentarzach po blogiem pojawiło się też ciekawe pytanie – co z użytkownikami systemu Windows XP, pod którym przecież nie zainstalujemy IE9. No cóż, wszystko wskazuje na to, że ich przeglądarki zaktualizują się do wersji 8.

Podobne wpisy: